Historia Klubu

O Klubie Fala Międzyzdroje

24 lutego 1984r. decyzją wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie zarejestrowano Klub Sportowy "Leśnik" Międzyzdroje. Założycielami Ludowego Klubu Sportowego "Leśnik" były następujące osoby: Marian Rychłowski, Joachim Kurc, Henryk Jabłoński, Henryk Swatowski, Karol Spok, Józef Ciechanowski, Danuta Kędzierska, Mieczysław Czarnecki, Marian Krajewski, Stanisław Pogoński, Adam Natkański, Bartłomiej Nowak, Krzysztof Górski, Eugeniusz Szymczak, Ludwik Leśniak, Marian Osek, Stanisław Habinka, Jerzy Wróblewski, Bogdan Zych, Leonard Bruss i Janina Stasiak.

Przy całkowitej akceptacji postanowiono dla usatysfakcjonowania inicjatorów powołania Klubu przyjąć nazwę "Leśnik". Powołano także zarząd klubu w składzie: Ludwik Leśniak ( prezes ), Henryk Jabłoński ( wiceprezes ), Józef Ciechanowicz ( sekretarz ). W tym czasie drużyna seniorów piłki nożnej występowała przez pierwsza dwa lata w B-klasie. W roku 1987 awansowała do A-klasy. Po dwóch latach spędzonych w B-klasie drużyna "Leśnika" awansowała w roku 1987 do A klasy , gdzie zadomowiła się na osiem lat zajmując początkowo miejsce w drugiej połowie tabeli. Od Sezonu 91/92 kiedy "Leśnik" zajął 7 miejsce nastąpiło systematyczne poprawienie lokaty. W sezonie 92/93 drużyna ułożyła się jedno miejsce wyżej , ale rok później "Leśnik" znalazł się juz na czwartej pozycji zaś w sezonie 94/95 wygrał swoja grupę w A-klasie i awansował do ligi Okręgowej.

Gdzie po dwóch latach z ligi okręgowej awansował LKS "Leśnik" do III ligi. W sezonie 1997/1998 występował w III lidze. To największy sukces "Leśnika" , jednak w 1999 roku spadek do IV ligi gdzie utrzymywał się przez dwa lata. W sezonie 2000/2001 następuje spadek do niższej ligi rozgrywkowej.

W 2001 roku LKS "LEŚNIK" , zmienia nazwę na KLUB SPORTOWY "FALA" który występuje w A-klasie. Do sukcesów można zaliczyć w sezonie 2004/2005 , 1/4 Pucharu Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego oraz blisko awansu w tym okresie do wyższej ligi rozgrywkowej.

Barwy:NIEBIESKO-CZERWONO-ŻÓŁTE
Data założenia: 24.02.1984r.

Dane Kontaktowe:
Al. Róż 7
72 - 500 Międzyzdroje
Telefon: 696-091-828
e-mail - jan.falamiedzyzdroje@op.pl,

Stadion:

Pojemność - 1.600 miejsc ( 600 siedzących )
Boisko - 100 m x 60 m

Oświetlenie.