FALA FOOTBALL CUP 2017 - IV EDYCJA

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku w Międzyzdrojach na Stadionie Miejskim odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej dla zawodników z rocznika 2008 i 2009 Fala Football Cup 2017. Podczas sportowej rywalizacji młodzi adepci piłki nożnej grali po hasłem "Gramy dla Dominika"

Na trzech boiskach walczyło 12 drużyn:

- SYDONIA Marianowo 2008

- BŁĘKITNI Stargard 2008

- AP REISSA Świnoujście 2008

- FLOTA Świnoujście 2008

- FALA Międzyzdroje 2008

- GRYF Kamień Pomorski 2008

- GRYF Kamień Pomorski 2009

- BŁĘKITNI Stargard 2009

- AP REISSA Świnoujście 2009

- KOTWICA I Kołobrzeg 2009

- KOTWICA II Kołobrzeg 2009

- FALA Międzyzdroje 2009

Od godz.11.00 do godz.15.30 przy profesjonalnych dźwiękach muzyki na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach trwało piłkarskie święto dla adeptów piłki nożnej. Przez ponad cztery godziny drużyny grały w systemie „każdy z każdym”.  Podczas turnieju zorganizowano konkurs żonglerki i mistrza podań, w którym brali udział wszyscy uczestnicy Fala Football Cup 2017 - w żonglerce zwyciężył Wiktor zawodnik z KS Fala Międzyzdroje - uderzając 40 razy piłkę, natomiast mistrzem podań został Krystian zawodnik Sydoni Marianowo. Wszystkie drużyny grały bardzo ambitnie, z dużym zaangażowaniem, padło dużo bramek, wiele stworzono pięknych akcji oraz z bardzo dobrej strony jak na swój wiek pokazali się wszyscy zawodnicy oraz bramkarze, pokazując robinsonady bramkarskie. W turnieju Fala Football Cup 2017 wpadały przepiękne bramki oklaskiwane przez licznie zgromadzonych kibiców turnieju. W trakcie oklasków i pięknych akcji zawodników, trwała aukcja charytatywna, którą prowadził niczym amerykański licytator trener Jan. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy z potrzeby serca wzięli udział w aukcji charytatywnej podczas turnieju i Wsparli Dominika.

Dzieci z turnieju w Międzyzdrojach wyjechały bardzo szczęśliwe, uśmiechnięte i zadowolone. Ponad stu czterdziestu zawodników licznie wspierały rodziny i przyjaciele. Wszyscy w napięciu oglądali zmagania młodych adeptów piłki nożnej do ostatnich spotkań a dzieciakom uśmiech na twarzy towarzyszył do samego końca turnieju. Podczas zawodów zawodnicy mogli pogłębiać swoją pasję, uczyć się współzawodnictwa oraz po prostu dobrze się bawić. Emocje były wielkie, co podnosiło temperaturę tego sportowego wydarzenia. Emocje i żar z nieba studziły kurtyny strażackie, jedna z największych atrakcji w tym wspaniałym sportowym wydarzeniu.

W trakcie całej imprezy przygotowany był punkt małej gastronomii prowadzony przez Pana Huberta i nasze Mamy dla wszystkich uczestników. Przygotowano grillowane kiełbaski i smaczną zupkę, napoje, nie zabrakło oczywiście pysznych ciast i słodkości przygotowanych przez rodziców młodych adeptów piłki nożnej z KS Fala Międzyzdroje - Wielkie Dziękuje. Turniej zakończył się we wspaniałej atmosferze, co podkreślali wszyscy uczestnicy. Mecze toczone były w duchu fair play prowadzonych przez sędziów klubowych, a co ważne stały na wysokim, sportowym poziomie. Wiele pięknych akcji dostarczyło emocji kibicom zebranym na trybunach stadionu. Na zakończenie zmagań, wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami, pucharami, medalami i dyplomami, każda drużyna dostała voucher ufundowany przez sponsorów a wszystkie nagrody wręczane były przez Członków Zarządu Klubu Sportowego Fala Międzyzdroje. Warto dodać, że nie wyniki były najważniejsze w tym turnieju, lecz sam udział, nie prowadzono klasyfikacji ogólnej. Miło było spojrzeć na zadowolone twarze młodych graczy, dla których udział w takich zawodach jest zawsze dużym przeżyciem. Było pięknie... Dziękujemy.. i do zobaczenia na następnych turniejach organizowanych przez KS Fala Międzyzdroje.

Foto - na facebooku.

PODZIĘKOWANIA

Tak obszerna impreza sportowa nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów i wolontariuszy, których pomoc, wsparcie finansowe, czy też organizacyjne jest bezcenne. Wokół nas istnieją firmy i osoby, które w swoich działaniach kierują się bezinteresownością, potrzebą wspierania innych i życzliwością. Dobroczyńcom z serca dziękujemy.

A wśród nich są: Patrycja i Krzysztof Marchelak – „Saviano”, Kukucorn – Wojciech Ryfczyński, Willa 777, Bałtycki Park Miniatur - Wojciech Ryfczyński, SP nr 1 w Międzyzdrojach- Rafał Błocian, Pan Hubert Osowicki, Mamy naszych adeptów, Gabinet Figur Woskowych -Katarzyna Gołos, FHU KOMAR Grzegorz Komorowicz, Bar Fantazja- Jan Półtowski, Piotr Nogala - Bunkier V3, Pan Piotr Ordon, Ochotnicza Straż Pożarna Międzyzdroje, Pan Janusz Dobek oraz wolontariuszki i wolontariusze z KS Fala Międzyzdroje.