III Liga Kobiet: Kolejny mecz i kolejne punkty

W sobotę 01.10 o godzinie 15:00 na Euroboisku w Kołobrzegu został rozegrany mecz pomiędzy gospodyniami spotkania AP Kotwica Kołobrzeg a naszymi paniami KS Fala Woman. Kołobrzeżanki w ostatniej kolejce uległy Victorii SP 2 Sianów a nasze kobiety wygrały z Vielgovią Szczecin. Jak można było się spodziewać podopieczne trenera Łukasza Szumlewskiego starały się grać odważnie i zdecydowanie w ataku i uważnie w obronie. Co róż składne i miłe dla oka akcje przeprowadzane były to lewą to prawą stroną boiska lecz na posterunku stała najlepsza zawodniczka gospodyń, bramkarka Klaudia Zaklika, która wielokrotnie popisywała się paradami brakarskimi z najwyższej półki. Mimo znaczącej przewagi optycznej naszego zespołu bramkę udało się zdobyć dopiero w 60 minucie meczu a zdobywczynią Julia Ordon po pięknej i składnej akcji całej drużyny. W 70 minucie po rzucie wolnym bitym przez gospodynie i zamieszaniu w naszym polu bramkowym piłka wpada do naszej bramki i zrobiło się 1:1. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji nie udało się pokonać wspomnianej wcześniej znakomicie dysponowanej bramkarki gospodyń i ostatecznie dzielimy się punktami. Szkoda ponieważ dziewczyny swoją postawą zasłużyły na zwycięstwo w tym spotkaniu mimo iż kończyły mecz w 10. W oczach sztabu trenerskiego było to jedno z najlepszych spotkań rozegranych przez nasz zespół w tym sezonie. Oba zespoły stworzyły bardzo dobre i ciekawe widowisko, pełne emocji i zwrotów akcji. Po pięciu kolejkach z 13pkt. i bilansem bramkowym 29-4 dalej gościmy w fotelu lidera III Ligi Kobiet ZZPN.

Nasze panie zagrały w składzie:
Julia Interewicz, Lucyna Szulc, Agnieszka Rydz-Szyrmo, Natalia Matyla, Joanna Czerec, Emilia Janik, Marianna Litwiniec, Estera Kalita, Katarzyna Wojciechowska, Julia Ordon, Monika Bojaczuk, Alicja Peitler, Sandra Mieszkowska.

Na kolejny mecz zapraszamy już w niedzielę 9 października na Stadion Miejski w Międzyzdrojach gdzie nasze kobiety podejmą o godzinie 14:00 zespół Energetyk Junior Gryfino.