Kolejne trzy punkty Fali.

Piąte zwycięstwo w piątym ligowym meczu na ciężkim terenie odniósł zespół Fali Międzyzdroje pokonując na wyjeździe Bałtyk Gostyń 3:0 (1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Ernest Paszek 16 i 52 min i Łaba Dominik 50 min.

Od pierwszych minut nasz zespół ostro zaatakował ale to gospodarze mogli prowadzić w 10 minucie po kontrataku zawodnik Bałtyku pudłuje w dogodnej sytuacji. Ale Fala nadal starała się grać swoją piłkę przy złym stanie boiska jednak akcje nie kleiły się tak jak powinny. W 16 min szczęście uśmiechnęło się i nasz zespół objął prowadzenie. Po błędzie bramkarza gospodarzy lis pola karnego Ernest Paszek posyła futbolówkę do siatki i nasz zespół objął prowadzenie. 1:0 dla Fali.

Po pół godzinnej grze Falowicze mieli groźne sytuacje podbramkowe jednak bramkarz gospodarzy był zawsze na posterunku lub nasi ofensywni zawodnicy zwlekali ze strzałem albo podaniem. W końcowej fazie pierwszej połowy po składnej akcji zespołu Dominik Łaba znajduje się w dogodnej sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Tyle do przerwy, nasz zespół próbował kreować sytuacje jednak zabrakło dokładności i celności ale chyba najbardziej akceptacji przez piłkarzy stanu boiska. Do przerwy 1:0 dla Fali.

Druga połowa meczu zaczęła się dobrze dla Fali. W 50 min po składnej akcji i dokładnym dośrodkowaniu Filipa Żabińskiego Dominik Łaba tym razem nie zawodzi i kieruje piłkę do siatki zdobywając drugą bramkę. Zespół z Gostynia ruszył do odrabiania strat jednak dobrze spisująca się formacja obronna zespołu z Międzyzdrojów nie pozwalała gospodarzom stworzyć dogodnej sytuacji strzeleckiej. I już w 52 min na trzy zero podwyższa Ernest Paszek ponownie Filip Żabiński asystuje.

Do końca spotkania to kontrolowanie gry przez naszych zawodników, stwarzając sobie jeszcze wiele sytuacji na zdobycie bramki jednak zabrakło wykończenia. Był to kolejny dobry występ naszych piłkarzy w którym pokazali charakter i zespołowość. Wielkie Gratulacje i powodzenia w następnych spotkaniach.

Skład: Robert Ropęgo, Piotr Tkaczonek, Karol Jankowski, Dariusz Kozłowski, Malujdy Michał, Bartosz Piotrowski (60 Aleksander Marchelak), Piotr Bursa, Filip Żabiński (75 Jude Orji), Bartłomiej Karpiński (46 Patryk Wiśniowski), Dominik Łaba (70 Sławomir Złotnik) Ernest Paszek.

Rezerwowi, którzy nie grali: Rydzewski Adrian (Br), Sławomir Wiśniewski

Trenerzy: Jan Rączewski, Dariusz Tokarz.

-34

W imieniu zawodników wielkie podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy nas gorąco dopingowali w sobotnim meczu.

Następne spotkanie to kolejny wyjazd na które serdecznie zapraszamy sympatyków piłki nożnej. Zapraszamy do Żarnowa 10.10.2015 o godz. 14.00 z tamtejszym Promieniem Fala będzie walczyć o kolejne trzy punkty, natomiast u siebie nasz pierwszy zespół zagra dopiero za dwa tygodnie 17.10.2015 o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Międzyzdrojach i na to spotkanie także serdecznie zapraszamy - Musisz Tam Być.