Kolejne Turnieje za nami!

Za nami trzy turnieje zawodników z rocznika 2005/2006.

Pierwszy odbył się 1 grudnia na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach, był to turniej ligowy. W turnieju wzięły udział trzy drużyny zgłoszone do ligi Orlika w Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej, mianowicie: Vineta Wolin, Akademia Piłkarska Baltica Świnoujście oraz Fala Międzyzdroje. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Po turnieju wszyscy zawodnicy jak i rodzicie zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem.

Wczoraj 3 grudnia dzieci z rocznika 2005/2006 w raz z trenerem Dariuszem Caderem byli na turnieju w Pyrzycach. Natomiast młodsi zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Charytatywnym zorganizowanym przez Akademie Piłkarską Reis Świnoujście połączonym z licytacją oraz zbiórką pieniążków dla chorej Marysi Waś.

A dzisiaj 4 grudnia w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach odbył się Turniej rocznika 2005/2006 zorganizowany przez Klub Sportowy „Fala” Międzyzdroje. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn: Brazil da Bola, Odra Chojna, Gryf Kamień Pomorski, Błękitni Stargard Szczeciński, Akademia Piłkarska Fair Play, Allsport Pełczyce, Kotwica Kołobrzeg oraz dwa zespoły gospodarzy – Fala I oraz Fala II Międzyzdroje.

Od godz. 10:00 trwało święto młodych adeptów piłki nożnej. Przez ponad 7 godzin drużyny grały w systemie każdy z każdym. Łącznie rozegrano 36 meczy, po 10 minut każdy. Wszystkie drużyny grały bardzo ambitnie, z dużym zaangażowaniem, padło dużo bramek ,wiele stworzono pięknych akcji oraz z bardzo dobrej strony jak na swój wiek pokazali się wszyscy zawodnicy oraz bramkarze, pokazując robinsonady bramkarskie.

Turniej zakończył się we wspaniałej atmosferze, co podkreślali wszyscy uczestnicy. Mecze toczone były w duchu fair play, a co ważne stały na wysokim, sportowym poziomie. Wiele pięknych akcji dostarczyło emocji zawodnikom oraz kibicom zebranym na trybunach Hali.

W trakcie całej imprezy przygotowany był punkt małej gastronomii: ciepła zupa, napoje, nie zabrakło oczywiście pysznych ciast i słodkości przygotowanych przez rodziców młodych piłkarzy z KS Fala Międzyzdroje - Wielkie Dziękuje.

Na zakończenie zmagań, wszystkie drużyny otrzymały Puchar za zwycięstwo w Turnieju a uczestnicy zostali obdarowani medalami i dyplomami imiennymi, a wszystkie nagrody wręczane były przez Członków Zarządu Klubu Sportowego Fala Międzyzdroje. Warto dodać, że nie wyniki były najważniejsze w tym turnieju, lecz sam udział, nie prowadzono klasyfikacji ogólnej. Ważne natomiast było zadowolenie młodych zawodników ze strzelonych bramek oraz stwarzanych sytuacji. Miło było spojrzeć na zadowolone twarze młodych graczy, dla których udział w takich zawodach jest zawsze dużym przeżyciem.

Wielkie podziękowania dla wszystkich osób, które pomogły w organizacji turnieju!

Do zobaczenia na następnych turniejach organizowanych przez KS Fala Międzyzdroje.