Łasko 2016 - podsumowanie obozu

W dniach 6 – 13 sierpnia zawodniczki i zawodnicy naszego klubu przebywali na obozie sportowym w Łasku – ośrodek Farma „KALINA” . W obozie wzięły udział 53 osoby w wieku 8-15 lat. Grupy, które przebywały na obozie to: Żaki, Orlicy, Trampkarze oraz Siatkarki.

Celem obozu oprócz przygotowania zawodników do sezonu 2016/2017 było propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, promocja zdrowego trybu życia, przezwyciężanie własnych słabości oraz podnoszenie poczucia własnej wartości. Program pobytu oprócz codziennych treningów obejmował liczne konkursy, zawody oraz wycieczki.

Każda grupa na co dzień miała po dwa treningi, jeden z rana, drugi po południu. Prowadzone były również treningi Bramkarskie, pod okiem Pana Zdzisława Piątkowskiego.

Przed i po treningach każda z grup miała trochę czasu wolnego, który spędzali razem z trenerami, m.in. Nad jeziorem, korzystając z rowerków wodnych, kajaków, wędek. Na ośrodku „Kalina” do dyspozycji pozostawały również rowery. Codziennie od godziny 20:00 organizowane były indywidualne mistrzostwa. Każdy zawodnik miał drużynę 3 lub 4 osobową i po każdym meczu zawodnicy byli losowo mieszani, więc każdy grał z każdym. Liczone były punkty za zwycięstwo w meczu oraz strzelone bramki. Na zakończenie obozu w sobotę wszystkie punkty zostały podliczone i trzy pierwsze miejsca na podium zdobyli:

1. Oskar Lewandowski
  2. Marcel Bachryj
  3. Bartosz Piorun

W trzeci dzień obozu wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Organizatorzy przygotowali 7 stacji, m.in. Zjeżdżalnia wodna, dmuchany zamek, paintball wodny, dmuchana trampolina, Jenga. Wszystkie grupy przechodziły z jednej stacji na drugą. Na twarzach dzieci można było dostrzec radość i zadowolenie. W czwarty dzień obozu poza treningami zorganizowany został Paintball.

Piąty dzień to „Noc Duchów”, wieczorem przy ognisku opowiedziana zostaje historia o Dzikiej Świni, która straszy w lesie. Wszyscy chętni mogą wybrać się do lasu, gdzie straszy. Tego samego dnia o godz. 19:00 rozegrany został mecz TRENERZY vs TRAMPKARZE, podzielony na 3x 20 minut. Przez 40 minut trenerzy wychodzili zwycięsko, w trzeciej połowie trampkarze wygrali po rzutach karnych.

W szóstym dniu obozu chłopcy i dziewczęta wzięli udział w meczu ekstraklasy Lech Poznań – Cracovia Kraków gdzie na żywo mogli podglądać zawodników z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta na nowoczesnym stadionie piłkarskim.

Na zakończenie obozu każdy z trenerów podsumował obóz oraz przeprowadził krótki wywiad z uczestnikami. Z wywiadu oraz uśmiechniętych buzi dzieci płynie jeden wniosek: Warto było, mimo wielu trudności, podjąć trud organizacji takiego obozu. Uczestnicy wracają do domu zadowoleni, cel został osiągnięty a program zrealizowany.