Michał Malujdy daje zwycięstwo.

10 października 2015 roku nasz pierwszy zespół rozegrał szóste spotkanie w 8 kolejce A-klasy, przeciwnikiem był Pionier Żarnowo. Zapowiadało się ciężkie spotkanie dla naszego zespołu, które odbyło się na boisku w Żarnowie. Nasi zawodnicy wiedzieli że Pionier to solidny zespół grający agresywną piłkę w szczególności u siebie, bowiem w ostatnich potyczkach nasz zespół osiągał wyniki niezadowalające remisując 1:1 a nawet przegrywając 1:0. Więc od pierwszych minut duża koncentracja i dążenie do zdobycia jak najszybciej bramki przez nasz zespół ale Pionier bronił się doskonale i wyprowadzał szybkie kontrataki czego były dwie doskonałe sytuacje gospodarzy. W pierwszej Falę ratuje poprzeczka a w drugiej wspaniale broni Ropęgo. Fala odpowiedziała koronkową akcją gdzie Michał Malujdy nie trafia z bliska do bramki gospodarzy i kilkoma strzałami z 16 m. Reasumując pierwszą połowę to powolne rozgrywanie akcji naszego zespołu z czego gospodarzom pozwalało na prawidłowe ustawianie się w szykach obronnych lub wyprowadzaniu kontrataków.

Druga odsłona to już lepsza gra Fali szybsze rozgrywanie akcji dawało nadzieje na zdobycie bramki. Ataki prawą czy lewą stroną boiska zatrzymywała jednak dobrze grająca w tym dniu obrona gospodarzy, nie ustrzegła się jednak w końcowej fazie meczu błędów. Najpierw w dogodnej sytuacji znalazł się Piotr Tkaczonek, który nie trafia z głowy w światło bramki, później Bursa, Rutkowski czy Łaba próbowali swoich sił jednak zabrakło wykończenia. Pionier cofnął się do całkowitej defensywy a My ciągle atakowaliśmy bramkę Badalewskiego. Nadeszła 88 minuta Fala rozpoczęłą akcje z prawej strony, szybka koronka i przyśpieszenie gry Malujdy obiega Rutkowskiego i dostaje piłkę wprowadza ją w pole karne, uderza i daje drużynie zwycięstwo 1:0. Był to mecz gdzie dwie drużyny nie odpuszczały walczyły na całym boisku, efektem było mało sytuacji podbramkowych. Jednak to nasz zespół w tym dniu pokazał więcej zimnej krwi i wywiózł punkty z ostatnio bardzo ciężkiego terenu jakim jest Żarnowo.

Skład: Robert Ropęgo, Piotr Tkaczonek, Karol Jankowski, Straszewski Tomasz, Malujdy Michał, Aleksander Marchelak (55 Sławomir Złotnik) , Piotr Bursa, Filip Żabiński (60 Trepkowski Sylwester), Dominik Łaba (88 Bartłomiej Karpiński), Ernest Paszek (70 Patryk Wiśniowski),

Rezerwowi, którzy nie grali: Rydzewski Adrian (Br), Sławomir Wiśniewski

Trenerzy: Jan Rączewski, Dariusz Tokarz.
Kierownik drużyny: Jerzy Poskart,

Żółte Kartki: Łaba Dominik, Straszewski Tomasz (Fala).

Następne spotkanie na które serdecznie zapraszamy sympatyków piłki nożnej odbędzie się już o godzinie 14.00 na stadion miejski w Międzyzdrojach, 17 października 2015 roku, spotkanie 9 kolejki A-klasy w którym nasz zespół będzie podejmował drużynę Sowianki Sowno. Zapraszamy - Musisz Tam Być.