Mikołajkowy Amatorski Turniej Piłki Siatkowej

Z okazji Mikołajek, w dniu 6 grudnia 2015 r. w Hali sportowej przy SP 1 w Międzyzdrojach został rozegrany Mikołajkowy Amatorski Turniej Piłki Siatkowej. Organizatorami turnieju byli Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach oraz KS Fala Międzyzdroje.

W turnieju wystąpiło 12 drużyn z Międzyzdrojów, Wolina, Wysokiej Kamieńskiej, Świnoujścia i Szczecina. Jednym z punktów regulaminu było niezbędne posiadanie przynajmniej jednej grającej kobiety w składzie. System turnieju został tak opracowany aby wszyscy rozegrali jednakową ilość spotkań. W początkowej fazie zespoły zostały podzielone na cztery grupy, a następnie osiem najlepszy zespołów z grup walczyło o tytuł w systemie pucharowym. Pozostałe drużyny, które odpadły został przydzielone do grupy walczącej o miejsca 9-12. W finale PSG Świnoujście zmierzyło się z Liceum Mieszko. Był to pojedynek doświadczonych graczy z dobrze wyszkoloną technicznie młodzieżą. Ostatecznie finał wygrała drużyna Liceum Mieszko wynikiem 2:0. W składzie zwycięzców zagrali: Adrian Tamaka, Bartosz Porębski, Bartosz Zalewski, Michał Szczerski, Paulina Kaczmarek, Martyna Róg, Marlena Dymowska. Trzecie miejsca wywalczył zespół Wolina pokonując w bezpośrednim pojedynku Wysoką Kamieńską. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik PSG Świnoujście Jacek Caban. Najlepszą zawodniczką została Marta Janik z KS Fala Międzyzdroje. Skromne wyróżnienie otrzymał również najstarszy zawodnik, którym został Leszek Zdziszewski z Wolina. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych na turniej Mikołajkowy, który odbędzie się za rok. Dziękujemy również za duże zainteresowanie naszym turniejem.