Mini Mistrzostwa Europy w Międzyzdrojach.

To były piękne Mini Mistrzostwa Europy w Międzyzdrojach.

Euro wygrała Szwajcaria …nie wygrali wszyscy.....

Czy tak samo będzie w dorosłych Mistrzostwach Europy we Francji? Na pewno trzecie miejsce Polski (w Mini Euro reprezentowała ją drużyna z Międzyzdrojów) nikogo z nas nie zmartwi, byłaby to miła niespodzianka. Na razie ogromną radość sprawiły nam roześmiane twarze zawzięcie kopiących w piłkę dzieciaków.

Naprawdę nie wiecie jak świetnie było spędzić ten dzień w Międzyzdrojach podczas rozgrywanych Mini Mistrzostw Europy. Miałem tylko zerknąć, a spędziłem tu kilka godzin. Te słowa wypowiedział jeden z kibiców - mieszkaniec Międzywodzia.

W sobotę 11 czerwca 2016 roku w Międzyzdrojach odbyły się Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej – Międzyzdroje 2016. Mini Euro 2016 odbywały się na kompleksie boisk Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1. Głównym organizatorem był KS „Fala” Międzyzdroje oraz „Animator Sportu” przy współpracy Międzynarodowego Domu Kultury. Uroczystego otwarcia Euro o godzinie 15.00 dokonał Prezes K.S. „Fala” Międzyzdroje. Do rywalizacji stanęły 24 drużyny dwu i trzyosobowe, złożone z chłopców i dziewczynek urodzonych w 2007 roku i młodszych. Łącznie było 62 młodych adeptów piłki nożnej. Gry toczyły się na czterech boiskach przez blisko pięć godzin. Początkowo młodzi gracze rywalizowali w grupach, a następnie rozgrywane były spotkania pocieszenia oraz 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały i decydujący finał.

Podczas turnieju zorganizowano także trzy dodatkowe konkurencje sportowe: mistrz podań, slalom z piłką i samolot. Zadbano również o kącik dla artystów przygotowany przez dziewczyny z Gimnazjum nr 1 , gdzie uczestnicy mistrzostw mogli projektować, a następnie wykonać specjalnymi markerami dowolne motywy na twarzach. Tak więc nikt w tym dniu nie miał prawa się nudzić.

W trakcie całej imprezy przygotowany był punkt małej gastronomii dla wszystkich uczestników. Grillowane kiełbaski i smaczną zupkę przygotował Hotel Lubiewo Resort, reprezentowany przez Pana Filipa Zagrodnika. Słodycze, napoje i owoce oraz pyszne ciasta i słodkości, zapewnił wspaniali Rodzice młodych adeptów piłki nożnej z KS Fala Międzyzdroje natomiast Firma "Gabel" zafundowała potrzebne plastiki do grilla..

Ostatecznie, zwycięzcami okazali się wszyscy młodzi zawodnicy biorący czynny udział w turnieju, którzy na czas zawodów przybrali barwy różnych reprezentacji wspaniale się bawili.

Na zakończenie zmagań, wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, pucharami i dyplomami. Warto dodać, że nie wyniki były najważniejsze w tym turnieju, lecz sam udział. Miło było spojrzeć na zadowolone twarze młodych graczy, dla których udział w takich zawodach jest zawsze dużym przeżyciem. Oni nie kalkulują, oni grają - tak jak umieją. A tych kilkadziesiąt fantastycznie reagujących kibiców na meczach finałowych... To przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów... Dziękujemy..i do zobaczenia na następnych turniejach organizowanych przez KS Fala Międzyzdroje.

PODZIĘKOWANIA

Tak obszerna impreza sportowa nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów i wolontariuszy, których pomoc, wsparcie finansowe czy też organizacyjne jest bezcenne. Wokół nas istnieją firmy i osoby, które w swoich działaniach kierują się bezinteresownością, potrzebą wspierania innych i życzliwością. Dobroczyńcom z serca dziękujemy. A wśród nich są: Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, Bank BGŻ BNP PARIBAS, Hotel Lubiewo Resort, Willa” 777” Międzyzdroje, „DON OR” Spółka Jawna Świnoujście, Kukucorn – Wojciech Ryfczyński, Pan Janusz Dobek - Firma Gabel, SP nr 1 w Międzyzdrojach, DJ Krzysztof, Pan Jarosław Mazur, Pan Tomasz Kozłowski, nasz klubowy fotograf Pan Henryk Jabłoński oraz wolontariuszki i wolontariusze z KS Fala Międzyzdroje.