Olimpiada Sportowa najmłodszych!

W sobotę 19.11.2016 r. w Hali Sportowej im. A. Grubby w Międzyzdrojach odbyła się Mini Olimpiada sportowa dla najmłodszych adeptów piłki nożnej K.S. "FALA" Międzyzdroje z rocznika 2009 i młodszych. Gościnnie wystartowała również zaproszona drużyna Akademii Piłkarskiej Baltica Świnoujście.

Dzieci bawiły się pod opieką rodziców i trenerów klubu.

W klubie ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie trzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania. Organizując zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z dziećmi można zauważyć, że wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje, a sprzyjają temu okrzyki , pochwały rodziców, doping, nagrody. Dzieci wraz z Rodzicami świetnie się bawią, przynosi im to wiele satysfakcji, radości a trenerom również, widząc jak wszyscy się angażują w zawody, wyzwalając czasem ukryte emocje.

Olimpiada rozpoczęła od przywitania bohaterów niedzielnej zabawy - adeptów piłki nożnej K.S. "Fala" Międzyzdroje oraz dzieci ze szkółki piłkarskiej Baltica Świnoujście, następnie przeprowadzono na rozgrzewkę zabawę ruchową dla wszystkich uczestników "głowa, ramiona, kolana, pięty" i można było rozpocząć naszą olimpiadę.

Dzieci i rodzice zostali podzielone na trzy zespoły rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych. Sprawdzali swoje umiejętności w konkurencjach m.in: tor przeszkód, slalom piłkarski, bieg z materacem - wszystkie konkurencje były zaliczone przez dzieci, rodziców oraz wspólnie.
Dzieci bardzo przeżywały udział w olimpiadzie. Spisywały się znakomicie, a ich zapał wspierany był przez aktywny doping rodziców, którzy czynnie brali udział w konkurencjach i pokazali swoim pociechom, że sprawność i kondycja jest na wysokim poziomie sportowym.

Na koniec moment oczekiwany przez uczestników spotkania piłkarskie na cztery bramki w grach każdy z każdym w których było mnóstwo emocji, zdobytych bramek, zapału i chęci. Na zakończenie kulminacyjny moment dla wszystkich zawodników i zawodniczek: Wielkie Gratulacje, Brawa i wręczenie Dyplomu dla każdego oraz paczuszka słodkości.

Był to piękny dzień z pozytywnymi emocjami.... i najważniejsze niezapomniany przez najmłodszych.