OLIMPIADA Z BANKIEM BGŻ BNP PARIBAS

W niedzielę 22.11.2015r. w Hali Sportowej im. A. Grubby w Międzyzdrojach odbyła się Olimpiada sportowa dla najmłodszych adeptów piłki nożnej K.S. „FALA” Międzyzdroje (skrzaty, bambini i maluchy).

Dzieci w wieku od 3 do lat 8 bawiły się pod opieką rodziców i trenerów klubu.
W klubie ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie trzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania. Organizując zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z dziećmi można zauważyć, że wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje, a sprzyjają temu okrzyki , pochwały rodziców, doping, nagrody. Dzieci wraz z Rodzicami świetnie się bawią, przynosi im to wiele satysfakcji, radości oraz trenerom również, widząc jak wszyscy się angażują w zawody, wyzwalając czasem ukryte emocje.

Olimpiada rozpoczęła się od przywitania bohaterów niedzielnej zabawy – adeptów piłki nożnej K.S. „Fala” Międzyzdroje przez nieoficjalną maskotę naszego klubu Wiewióra.

Dzieci i rodzice zostały podzielone na cztery zespoły rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych. Drużyny sprawdzały swoje umiejętności w konkurencjach: tor przeszkód, slalom piłkarski, slalom hula hop, unihokej, rzuty piłką do kosza, tunel – wszystkie konkurencje były zaliczone przez dzieci, rodziców oraz wspólnie.
Dzieci bardzo przeżywały udział w olimpiadzie. Spisywały się znakomicie, a ich zapał wspierany był przez aktywny doping rodziców, którzy czynnie brali udział w konkurencjach i pokazali swoim pociechom, że ich sprawność i kondycja jest na wysokim poziomie sportowym.

Promując aktywność ruchową wśród dzieci w tym wieku wykorzystać można naturalna troskę rodziców o swoje pociechy. Jak łatwo się domyślić w dużym stopniu w organizacji pomogli rodzice, przygotowując poczęstunek -mini bufet - hitem był tort Fali, jak również poświęcając swój czas dla dzieci czynnie włączając się w przebieg olimpiady. Duże podziękowania należą się Rodzicom za wkład i pomoc – Wielkie Dziękuje.
Slalomy, strzały piłką, tory przeszkód, zabawy zręcznościowe to konkurencje, w których zawodnicy musieli zmierzyć się z własnymi słabościami. Liczyła się drużyna, zapał i chęci. Wszystkich cieszyła wielka radość na twarzach dzieci, które bawiąc się uczyły się zasad fair play w sporcie oraz współdziałania w grupie.

Na koniec moment oczekiwany przez uczestników mecz czyli „Wielkie Finałowe Mecze”, rozgrywane na całym boisku hali sportowej, w którym było mnóstwo emocji, zdobytych bramek, zapał i chęci olbrzymie młodych adeptów piłki nożnej. Na zakończenie kulminacyjny moment dla wszystkich zawodników i zawodniczek deszcz kolorowych maskotek oraz Wielkie Gratulacje, Brawa i wręczenie Dyplomu dla każdego oraz paczuszka słodkości ufundowana przez Bank BGŻ BNP PARIBAS – WIELKIE DZIĘKUJĘ

Był to piękny dzień z pozytywnymi emocjami…. i najważniejsze niezapomniany przez najmłodszych.

Życzymy wszystkim dzieciom jak największych sukcesów, aby dochodziły do jak najlepszych wyników sportowych.