Pewna wygrana z outsiderem!

W 6 kolejce A- Klasy Fala Międzyzdroje pewnie pokonuje Jastrząb Łosośnica 8:1 (2:1). W sobotę nasz pierwszy zespół podejmował na stadionie miejskim w Międzyzdrojach zespół, który nie zdobył dotychczas żadnego punktu, więc nie miał prawa napsuć krwi gospodarzom. Zgodnie z planem nasz zespół rozbił czerwoną latarnię ligi. Międzyzdrojanie zaaplikowali przyjezdnym osiem bramek ale także stracili jedną!. Autorami festiwalu strzeleckiego zostali Ernest Paszek x2, Filip Żabiński x3, Piotr Rutkowski, Patryk Wiśniowski, Bartłomiej Karpiński.

Sobotnie spotkanie toczyło się jak wynik wskazuje pod dyktando naszego zespołu, już w 30 sekundzie Piotr Rutkowski mógł zdobyć prowadzenie jednak uderzył centralnie w bramkarza gości. W pierwszych 10 minutach goście nie nadążali za naszymi zawodnikami, Fala grała szybko i kombinacyjnie stwarzając 100% sytuacje jednak bezskutecznie. Najpierw Paszek marnuje potem dwa razy Łaba i Żabiński, ale w 13 minucie prostopadłe podanie Bursy do Paszka i zostaje otwarty wynik 1:0. Trzy minuty później Łaba zostaje faulowany w polu karnym i sędzia wskazuję 11m. Wykonawcą jest Filip Żabiński – pewnie strzela 2:0. Następne minuty to nadal ataki Fali przy małym ruchu i leniwym podejściu do gry drużyny wynik się utrzymywał. W 38 minucie indywidualny błąd pomocnika Fali kontratak gości zamieszanie w polu karnym i Jastrząb zdobywa bramkę, stan meczu 2:1. Po straconej bramce nadal sennie na boisku. Do przerwy 2:1. W drugiej odsłonie trener wprowadził dwie zmiany na boisku pojawił się Aleksander Marchelak za Sławomira Złotnika oraz Sylwester Trepkowski za Sławomira Wiśniewskiego. Były to dobre zmiany, które odmieniły losy spotkania. Fala zaczęła grać szybciej, dokładniej i skutecznie. W 53 minucie Paszek umieszcza piłkę w siatce po zagraniu Łaby, 55 minuta Żabiński uderza celnie a w 57 Filip podwyższa przepięknym golem z głowy na 5:1. Kibice nareszcie zobaczyli skuteczną Falę. 68 minuta koronkowa akcja, którą kończy Rutkowski 6:1, 78 minuta na listę strzelców Fali po raz pierwszy wpisuje się Patryk Wiśniowski uderzając futbolówkę w okienko bramki 7:1 a wynik ustala Karpiński w 85 minucie potężnym strzałem w długi róg bramki 8:1. Druga połowa szybsza, zawodnicy pokazali piękno piłki nożnej aplikując tylko 6 bramek.

Wygrywamy pewnie i następne 3 pkt są Fali Międzyzdroje.

Skład: Robert Ropęgo, Piotr Tkaczonek, Karol Jankowski, Dariusz Kozłowski, Sławomir Wiśniewski (46 Sylwester Trepkowski), Sławomir Złotnik (46 Aleksander Marchelak), Piotr Bursa, Filip Żabiński (60 Bartłomiej Karpiński), Piotr Rutkowski, Dominik Łaba(55 Patryk Wiśniowski), Ernest Paszek (80 Dawid Czajkowski)

Rezerwowi, którzy nie grali: Rydzewski Adrian (Br), Jude Orji, Bartosz Piotrowski,

Trenerzy: Jan Rączewski, Dariusz Tokarz.
Kierownik drużyny: Jerzy Poskart,

Żółte Kartki: Bursa Piotr (Fala).

W imieniu zawodników wielkie podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy nas gorąco dopingowali w sobotnim meczu.

Następne spotkania to dwa wyjazdy na które serdecznie zapraszamy sympatyków piłki nożnej. Pierwsze spotkanie rozegramy w Gostyniu z Bałtykiem 03.10.2015 o godz. 16.00 a drugie w Żarnowie 10.10.2015 o godz. 14.00 z tamtejszym Promieniem natomiast u siebie nasz pierwszy zespół zagra dopiero za trzy tygodnie 17.10.2015 o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Międzyzdrojach i na to spotkanie serdecznie zapraszamy - Musisz Tam Być.