Podsumowanie sezonu 2015/2016

Zakończył się sezon 2015/2016. Jaki on był? Czas na krótkie podsumowanie.

Latem ubiegłego roku u progu rozgrywek sezonu 2015/2016 stanęły przed nami zupełnie nowe wyzwania. Przede wszystkim pierwszy zespół naszego klubu miał być silnym zespołem walczący o awans. Po wywalczonym trzecim miejscu w sezonie 2014/15 aspiracje klubu były większe. "Gramy o zwycięstwo w każdym meczu" takie było motto zespołu i klubu, który sukcesywnie w ostatnich latach zajmuje wysokie lokaty w rozgrywkach.

Sezon był udany, zespół wygrywał spotkania ale stracił cenne cztery oczka remisując z beniaminkami ligi Bizonem i Bałtykiem Międzywodzie i po jesieni to tylko 1 punkt straty do silnej Floty. Zaowocowało to drugim miejscem na finiszu rundy jesiennej, które trzeba uznać za nasz spory sukces. Wiosną do zespołu dołączyli nowi zawodnicy: Trepkowski Bartosz, Andrearczyk Paweł, Sikora Aleksander. Najważniejsze cztery pierwsze spotkania miały pokazać czy Fala będzie się liczyć w walce o awans, czwarte spotkanie to mecz na szczycie. Punkt straty do lidera Floty Świnoujście - mecz na wyjeździe i wielu sympatyków liczących na sukces naszej drużyny, stało się inaczej przegrana 3:2 i strata czterech punktów. Jednak pierwszy zespół walczył do końca i na koniec sezonu okazało się że jedno spotkanie przegrane, dwa remisy i 71 punktów zdobytych na koniec sezonu dało tylko II miejsce w tabeli. Drużyna jednak pokazała charakter grając w każdym spotkaniu o zwycięstwo i takie podejście należy uszanować. Awansowała drużyna Floty która tylko przegrała z naszym zespołem 2:1 w Międzyzdrojach.

Najskuteczniejszy zawodnikiem był Łaba Dominik - 21 bramek.
Warto dodać, że konsekwentnie wprowadzani do zespołu byli kolejni wychowankowie K.S. Fala Międzyzdroje. W tym sezonie w pierwszym zespole zadebiutowali Wiśniewski Sławomir i Wiktor Potrzebny.

Teraz czekamy na nowy sezon i kolejne wielkie emocje.