Rewanż w Berlinie

Udany rewanż dla drużyny Olympii Berlin.

21 sierpnia 2015 roku nasz zespół Fala-Oldboy wyjechał na weekend do zaprzyjaźnionego klubu z Berlina Olympi. Podczas krótkiego pobytu nasi zawodnicy rozegrali spotkanie towarzyskie oraz korzystając z super pogody mile spędzili czas zwiedzając Berlin.

Była to letnia przerwa w rozgrywkach ligowych, dlatego wykorzystaliśmy okazję na zaproszenia zaprzyjaźnionej drużyny Olympii Berlin. W piątek wieczorem oldboye przyjechali do Berlina, gdzie zostali przywitani przez członka zarządu Olympii - Sebastiana, któremy serdecznie dziękujemy za zorganizowanie pobytu naszej drużyny w Berlinie. Nastroje Oldbojów Fali już w piątkowy wieczór były wspaniałe, jednak ten fakt zmienił się z pierwszym gwizdkiem sobotniego meczu obu drużyn.

Sobotnie spotkanie z powodu strasznego upału zostało rozegrane w trzech „tercjach” po 30 minut z możliwością ochłody w specjalnie przedłużonych przerwach. Nasz zespół został po przyjacielsku uzupełniony zawodnikami Olympii w postaci bramkarza Romana Tomaszewskiego oraz napastnika Krystiana Wereszczyńskiego. Mecz rozpoczął się dokładnie o godzinie 11.00.

Pierwsza „tercja” należała bez wątpienia dla drużyny Olympii, która głównie po bramkach Pawła Kasiaka oraz Michała Kapucinskiego zdobyła dość wysokie prowadzenie.Nie pomogły także fatalne błędy „liniowych” Majdana oraz wiceprezesa, którzy, skromnie mówiąc, mieli drobne problemy, aby skocentrować się na samym meczu. Drugą część spotkania goście przełamali na swoją korzyść, jednak w trzeciej i jednocześnie ostatniej ponownie triumfowała Olympia. O końcowym wyniku, jak na przyjaciół przystało, nie decydowały zatem strzelone bramki w spotkaniu, a ilość wygranych „tercji”.

P.O.C. Olympia Berlin – KS Fala Międzyzdroje 2:1

Po przegranym meczu Olympii 4:5 w Międzyzdrojach rewanż jak najbardziej udany dla gospodarzy.

Fala-Oldboy wystąpiła w składzie: Marian Gałda, Garbowski Lech, Karasiewicz Piotr, Kwiatek Jarosław, Mikraszewicz Mariusz, Szumlewski Łukasz, Gałczyński Andrzej, Tokarz Dariusz, Grygiel A., Rączewski J. Kowalewski M., Klein J.

Olympia wystąpiła w składzie: Krzysztof Stadnicki, Krzysztof Kwiecień, Jan Gałuszka, Peter Scholtyssek, Sylwester Labudda, Jerzy Jankowski, Paweł Kasiak, Marcin Duda, Michał Kapuscinski, Przemysław Stachowiak, Marek Putko, Łukasz Pięciorek, Grzegorz Zwierz, Sławomir Noworolski.

Po meczu, jak na przyjacielskie spotkanie przystało, mile spędzony czas przy grilu i miłych pogawędkach.

W imieniu całej Wyspiarskiej rodziny chciałbym serdecznie podziękować chłopakom z Olympii Berlin za mile spędzony weekend.

Do zobaczenia w Międzyzdrojach już na przełomie stycznia - lutego na Halowym Turnieju Oldboy.