Zwycięstwa „Fali Międzyzdroje”

Podczas ostatnich trzech tygodni nasz pierwszy zespół Fali Międzyzdroje rozegrał trzy spotkania mistrzowskie, jedno u siebie a dwa na wyjeździe. 17 października na stadionie miejskim falowicze podejmowali zespół Sowna Sowiankę w którym nasz zespół wygrał 3:1 po bramkach Ernesta Paszka w 5 minucie, Dariusza Kozłowskiego 44 min oraz Patryka Wiśniowskiego 90 min. Mecz nie należał do łatwych, jednak nasi zawodnicy poradzili sobie z przeciwnikiem pewnie inkasując 3 punkty.

Skład: Robert Ropęgo, Piotr Tkaczonek, Karol Jankowski, Straszewski Tomasz (46 Rutkowski Piotr), Malujdy Michał, Bartosz Piotrowski (80 Aleksander Marchelak), Piotr Bursa, Filip Żabiński (60 Czajkowski Dawid), Dominik Łaba (65 Patryk Wiśniowski), Ernest Paszek (86 Bartłomiej Karpiński),

Rezerwowi, którzy nie grali: Rydzewski Adrian (Br), Sławomir Wiśniewski

Żółte Kartki: Łaba Dominik, Straszewski Tomasz (Fala).

Po tygodniu nasz zespół czekał jeszcze bardziej wymagający przeciwnik Prawobrzeże Świnoujście. W derbach 24 października nasz zespół po ciężkim i ciekawym spotkaniu wygrywa 2:1. Bramki zdobywał Ernest Paszek 42 min i 55 min.

Skład: Robert Ropęgo, Piotr Tkaczonek, Karol Jankowski, Straszewski Tomasz (65 Bartłomiej Karpiński), Malujdy Michał, Bartosz Piotrowski, Piotr Bursa, Filip Żabiński (60 Patryk Wiśniowski), Dominik Łaba (85 Rutkowski Piotr),), Ernest Paszek (75 Czajkowski Dawid)

Rezerwowi, którzy nie grali: Radys M., Jude Orji

Żółte Kartki: Piotrowski Bartosz, Karpiński Bartłomiej (Fala).

31 października nasz pierwszy zespół rozegrał zaległe spotkanie w Dziwnowie z tamtejszym Jantarem. Wygrywając te spotkanie dawało naszemu zespołowi pierwsze miejsce w tabeli. Spotkanie bacznie obserwowali najgroźniejsi rywale naszego klubu Flota Świnoujście, która w ten weekend odpoczywała. Arcyważne spotkanie dla falowiczów rozpoczęło się dobrze już na początku spotkania Paszek mógł zdobyć bramkę jednak Przybyszewski broni. W 14 minucie bramkarz Jantara kapituluje po strzale Dominika Łaby 1:0, w 16 minucie wymuszona zmiana Jankowski schodzi po bardzo dobrym początku, zastępuje go nieobliczalny Tomasz Straszewski który należycie wykonał zadania. Pierwsza połowa to kontrola gry przez nasz zespół, stwarzaliśmy sobie dogodne sytuacje ale brakowało wykończenia. Jantar raz zagroził bramce Fali ale na posterunku był Robert Ropęgo. Wynik 1:0 i gra do przerwy dawało dużo nadziei, że Fala zdobędzie kolejne 3 punkty i to na terenie przeciwnika. Druga odsłona to kolejne minuty dobrej gry naszego zespołu, już w 48 minucie na listę ponownie wpisuje się Dominik Łaba uderzając głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Bursy i mieliśmy 2:0. Już nikt nam upragnionych punktów nie odbierze myśleli zawodnicy Fali a tu jednak Jantar wyprowadza składną akcję w 68 minucie i Sutor zdobywa kontaktowego gola. Po golu jednak gospodarze się mocno odkryli z czego były groźne sytuacje naszych zawodników pod bramką gospodarzy. Przybyszewski jednak stawał na wysokości zadania. Jednak w 85 minucie po szybkim wybiciu Roberta Ropęgo Dawid Czajkowski trafia lobem do bramki 3:1. A wynik ustalił w 93 minucie Michał Malujdy po dośrodkowaniu Piotra Rutkowskiego. Zasłużone zwycięstwo i zasłużone pierwsze miejsce w lidze.

Skład: Robert Ropęgo, Piotr Tkaczonek, Karol Jankowski (16 Straszewski Tomasz), Malujdy Michał, Bartosz Piotrowski (60 Sławomir Złotnik), Piotr Bursa, Filip Żabiński (55 Rutkowski Piotr), Patryk Wiśniowski (65 Czajkowski Dawid), Dominik Łaba, Ernest Paszek (85 Jude Orji)

Rezerwowi, którzy nie grali: Radys M.,

Żółte Kartki: Piotrowski Bartosz, Straszewski Tomasz, Malujdy Michał, Wiśniowski Patryk, Tkaczonek Piotr (Fala).

Następne spotkanie na które serdecznie zapraszamy sympatyków piłki nożnej odbędzie się już o godzinie 13.00 na stadion miejski w Międzyzdrojach, 7 listopada 2015 roku, spotkanie 11 kolejki A-klasy w którym nasz zespół będzie podejmował drużynę Orła Prusinowo. Zapraszamy - Musisz Tam Być.