Zwycięstwo Fali w derbach z Prawobrzeżem!

Dzisiaj o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach rozegrany został kolejny mecz ligowy – tym razem z viceliderem tabeli – Prawobrzeżem Świnoujście. Derby zwycięsko zakończyły się dla drużyny gospodarzy – Fali Międzyzdroje 1:0. Warto napisać, że drużyna ze Świnoujścia jeszcze nigdy nie wygrała z Falą Międzyzdroje – i tak było dzisiaj, dobra passa derbów została podtrzymana.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla drużyny Fali, gdyż już na początku spotkania swoją akcje miał Piotr Rutkowski – który wychodził „sam na sam” z bramkarzem, jednak bramkarz gości broni.

Jedna jak i druga drużyna za wszelką cenę chciała wygrać i było widać walkę na boisku. Okazje na strzelenie bramki miały obie drużyny – jednak to Fala miała ich więcej.

Po pierwszej połowie wymuszona zmiana w drużynie Fali – bramkarz Tomasz Jakubowski z powodu kontuzji opuszcza boisko a w jego miejsce Adrian Rydzewski.

Wynik meczu ustalił Konrad Gajos – zdobywając bramkę w 83 min meczu. W 81 minucie sędzia podyktował rzut wolny – ok 35 metrów od bramki, do piłki podszedł Jakub Jaszczur, który mocnym i precyzyjnym strzałem chciał zaskoczyć bramkarza – piłka odbiła się od słupka i dobił ją Konrad Gajos – nie dając żadnych szans bramkarzowi. To ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowe, ponieważ Fala chciała utrzymać wynik a Prawobrzeże strzelić bramkę, która dała by im jeden punkt. Gospodarze do końca kontrolowali mecz i nie pozwolili strzelić sobie bramki.

Wielkie brawa dla całej drużyny za walkę do końca i zaangażowanie.

Skład: Tomasz Jakubowski (br) (46’ Adrian Rydzewski), Jakub Jaszczur, Jan Rączewski, Sławomir Wiśniewski, Marcin Radys, Wiktor Potrzebny, Sławomir Złotnik, Bartosz Mirończuk (80’ Dariusz Tokarz), Jude Orji (90’ Krystian Kural), Konrad Gajos, Piotr Rutkowski.