Trzy punkty Fali.

Drugie zwycięstwo w kolejnym wiosennym meczu odniósł zespół Fali Międzyzdroje pokonując Koronę Stuchowo 3:1 (0:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Dariusz Kozłowski 51 min, Piotr Bursa 55 min i Paweł Andrearczyk 70 min.

Od początku spotkania było wiadomo że ciężkie spotkanie czeka falowiczów w Stuchowie i tak było. Korona pokazała charakter i duże zaangażowanie. Na ciężkim terenie ciężko było skonstruować ciekawą akcję, widoczne były problemy naszych zawodników przede wszystkim z akceptacją boiska, które niestety mocno przeszkadzało. Ale dla obu drużyn było takie same!!!. Fala jednak próbowała i miała swoje 100 % sytuacje w pierwszej połowie. W 13 min po prostopadłym podaniu Paweł Andrearczyk wychodzi sam na sam, 22 min Aleksander Sikora także sam na sam oraz 35 min Ernest Paszek, żaden nie wykorzystał dogodnej sytuacji i nadal było 0:0. 42 min po rzucie rożnym z 14 m Bartosz Piotrowski uderza a gospodarzy tym razem ratuje poprzeczka. Do przerwy remis na korzyść gości.

W drugiej połowie fatum niewykorzystanych sytuacji zakończone. 51 min rzut rożny, dośrodkowanie i Dariusz Kozłowski uderza głową, piłka wpada do bramki, po czterech minutach ponownie składna akcja zespołu Sikora uderza, piłka odbija się od słupka jednak wraca na 14 m pod nogi Piotra Bursy, który przepięknym uderzeniem podwyższa na 2:0. W 62 min Korona odpowiada rzutem karnym i łapie kontakt 2:1. Po bramce robi się nerwowo na boisku, druga żółta kartka dla zawodnika Korony i gramy w przewadze. Fala stwarza sytuacje co raz groźniejsze. W 69 min kontra gospodarzy nie przepisowo zatrzymuje piłkę ręką Bartosz Trepkowski i ilość zawodników taka sama. Bartek opuszcza boisko za drugą żółtą kartkę. Jednak nie przeszkodziło naszym zawodnikom na dalsze stwarzanie sytuacji bramkowych, już w 70 min po nie sportowym zachowaniu zawodnika Korony sędzia nakazuje rzut wolny pośredni z pola karnego po rozegranym rzucie wolnym Paweł Andrearczyk skierował piłkę do siatki i nasz zespół objął dwu bramkowe prowadzenie.

Po bramce bardzo gorąco na boisku sędzia pokazuje czerwoną kartkę zawodnikowi Korony i ponownie gramy w przewadze.

Końcowe minuty spotkania to kontrolowanie gry przez naszych zawodników, stwarzając sobie jeszcze wiele sytuacji na zdobycie bramki jednak zabrakło wykończenia. Był to kolejny dobry występ naszych piłkarzy w którym pokazali charakter i zespołowość. Ciężki teren w Stuchowie, emocji było wiele, mecz walki w którym nasz zespół wywiązał się znakomicie. Wielkie Gratulacje i powodzenia w następnych spotkaniach.

Skład: Robert Ropęgo (80’ Sadowiec Robert), Piotr Tkaczonek, Straszewski Tomasz (60’ Łaba Dominik), Trepkowski Bartosz, Piotrowski Bartosz (75’ Orji Jude), Piotr Bursa, Ernest Paszek (65’ Czajkowski Dawid), , Sikora Aleksander, Andrearczyk Paweł.

Żółte kartki: Ropęgo, Tkaczonek, Trepkowski x2, Andrearczyk (Fala)

Następne spotkanie na które serdecznie zapraszamy sympatyków piłki nożnej odbędzie się już 09 kwietnia 2016 o godzinie 14.00 w Międzyzdrojach. Gramy z Jantarem Dziwnów – bardzo ważny mecz.

Więc - Zapraszamy - Musisz Tam Być – Potrzebujemy Was.