II Runda Pucharu Polski

W czwartek 03 września 2015 r. o godz. 18:00 na stadionie w Międzyzdrojach odbył się mecz w ramach Pucharu Polski (druga runda na szczeblu ZZPN) pomiędzy naszym zespołem Falą Międzyzdroje a Promieniem Mosty (klasa okręgowa). Niestety Fala została pokonana po dogrywce 3:2.

Bramki:

1:0 Ernest Paszek 4 min.

1:1 Promień Mosty 15 min.

2:1 Dominik Łaba 47 min.

2:2 Promień Mosty 80 min.

2:3 Promień Mosty 119 min.

Skład Fali: Sadowiec R. (br) - Jankowski K., Tkaczonek P., Kozłowski D., Wiśniewski S., Karpiński B. (46 Żabiński F.), Piotrowski B. (70 Marchelak A.), Bursa P., Paszek E. ( 60 Czajkowski D.), Łaba D. (75 Wiśniowski P.) Zawodnicy nie grajacy: Rydzewski A., Rutkowski P., Złotnik S., Malujdy M., Gera T.,

Spotkanie było ciekawym widowiskiem. Od pierwszych minut Fala rzuciła się do ataku. Już w 4 minucie po ładnej kombinacyjnej akcji zespołu Ernest Paszek wykorzystuje sytuacje sam na sam z bramkarzem gości i wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Pierwsza połowa to wiele sytuacji bramkowych naszego zespołu, jednak nie wykorzystanych. Właśnie po jednej takiej sytuacji kiedy Sylwester Trepkowski po przegranym pojedynku sam na sam z bramkarzem Promień wyrównuje wyprowadzając szybką kontrę. Do przerwy 1:1.

Druga osłona to ponowne mocne uderzenie Fali 47 minuta piękny strzał Dominika Łaby i prowadzimy 2:1. Ciągłe ataki z obu stron, Fala wyprowadza wiele ataków szybkich, jednak ciągle brakowało skuteczności. W 80 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym naszego zespołu goście doprowadzają do remisu 2:2. Po utracie bramki Fala nadal stwarzała sytuacje strzeleckie jednak w tym dniu brakowało kropki nad i..

Sędzia zarządził dogrywkę w której widać było zmęczenie w obu ekipach, jednak niespodziewanie to nasz zespół ponownie bombardował bramkę gości. Nadeszła 119 minuta, po której wpada bramka zwycięska w tym spotkaniu jednak nie dla gospodarzy, którzy w tym dniu grali z zespołem z ligi okręgowej a do zwycięstwa zabrakło kropki nad i.... Promień Mosty wygrywa i dziękuje zawodnikom gospodarzy  za dobrą lekcje piłki nożnej, po spotkaniu przyznają że to Fala powinna dalej walczyć o Puchar Polski ale właśnie jest taka piłka, wygrywa ten zespół który strzeli jedną bramkę więcej.

A już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na Wielkie Derby Wysp 12 września 2015 roku o godzinie 15.00 na stadionie miejskim nasz zespół podejmie Morski Klub Sportowy "Flota" Świnoujście. Zapraszamy na mecz Musisz Tam Być!!!