III Liga Kobiet: Pierwszy mecz, pierwsze zwycięstwo!

Udana inauguracja sezonu 2016/2017
W sobotnie popołudnie 03.09 o godzinie 17:00 na Stadionie przy ul. Bandurskiego w Szczecinie nasze kobiety rozpoczęły zmagania w III Lidze kobiet w nowym sezonie. Przeciwniczkami naszych dziewczyn był zespół Olimpii III Szczecin.

Od początku spotkania dziewczyny narzuciły swój styl gry czego efektem była bramka Julii Ordon w 7 minucie po samodzielnej akcji i błędzie linii obrony Olimpii. Gospodynie dzielnie i ambitnie walczyły lecz nasz zespół był bardzo dobrze dysponowany i radził sobie całkiem nieźle na naturalnej murawie. W 11 minucie drugą bramkę dla naszych zdobywa Marianna Litwiniec i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa.

Już na początku II połowy a dokładnie po 46 sekundach kolejną bramkę zdobywa Estera Kalita. Chwilowe rozprężenie wykorzystują gospodynie i w 46 minucie zdobywają gola na 1:3. Ale od tej chwili całkowicie dominowały już tylko nasze zawodniczki. Chwilę po stracie gola przeprowadzamy piękną zespołową akcję i swoją drugą bramkę zdobywa Julia Ordon w 47 minucie. Kolejne bramki dokładają: w 52' Estera Kalita, w 53' Monika Bojaczuk, 69' Katarzyna Wojciechowska, 74' Monika Bojaczuk, 78' Andżelika Piorun. Wynik końcowy 1:9!!!

Nasze dziewczyny wystąpiły w składzie: Julia Interewicz, Lucyna Szulc, Agnieszka Rydz-Szyrmo, Joanna Czerec, Natalia Matyla(50' Natalia Kozubowska), Katarzyna Wojciechowska, Marianna Litwiniec, Alicja Peitler, Monika Bojaczuk, Julia Ordon (60' Andżelika Piorun), Emilia Janik, Sandra Mieszkowska, Marlena Rudnik, Anna Bukowska.

W następnym meczu w niedzielę 11.09 godz. 14:00 nasze dziewczyny podejmą na swoim obiekcie drużynę Hattrick Kołobrzeg.

Natomiast w środę 14.09 o godzinie 17:30 również w Międzyzdrojach nasze panie w ramach półfinału Pucharu Polski ZZPN podejmować będą występującą na codzień w Ekstralidze Kobiet pierwszy zespół Olimpii Szczecin, którego grającą trenerką jest Natalia Niewolna asystentka Trenera pierwszej Reprezentacji Polski Kobiet Miłosza Stępińskiego. Zapraszamy do kibicowania.