I Runda Pucharu Polski zakończona zwycięstwem

W niedzielne popołudnie nasz pierwszy zespół rozegrał pierwsze spotkanie na wyjeździe z Bałtykiem Gostyń w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Po spotkaniach kontrolnych przyszedł czas na Puchar, który jak zawsze wiąże się z wielkimi emocjami. Trener miał do dyspozycji 13 zawodników, którzy w ostatnim spotkaniu przed inauguracja ligi mogli pokazać się z jak najlepszej strony.

Od początku spotkania to Fala kreowała sytuacje, stwarzała dogodne sytuacje strzeleckie. Pod koniec pierwszej połowy w 39 minucie wynik spotkania otworzył napastnik Fali Grzegorz Pieczkowski, 1:0.

W drugiej połowie padły dwie bramki, w 80 minucie Bałtyk Gostyń zdobył wyrównującą bramkę i było 1:1, gdy drużyna z Gostynia odliczała minuty do końca spotkania i rzutów karnych – zwycięskiego gola dla Fali Międzyzdroje zdobył Mariusz Grzywaczewski w 82 minucie.

Tym samym Fala Międzyzdroje z Gostynia wraca ze zwycięstwem oraz awansem do drugiej rundy Pucharu Polski. Przeciwnika poznamy już wkrótce.

Natomiast mecze ligowe Fala rozpoczyna tydzień później niż wszystkie drużyny z A-Klasy, ponieważ w pierwszej kolejce pauzuje po tym jak wycofał się Światowid Łobez.

Skład Fali na Puchar Polski:

Łukasz Dróżdż (br), Piotr Rutkowski (c), Dariusz Tokarz, Tadeusz Banaszewski, Marcin Radys, Sławomir Złotnik, Jan Rączewski, Bartłomiej Karpiński, Kamil Wierucki, Oskar Bratz, Grzegorz Pieczkowski

Rezerwowi, którzy grali: Mariusz Grzywaczewski, Jarosław Mazur